POVÍDÁNÍ O STAVĚNÝCH RYBÁŘSKÝCH PRUTECH – 2

 

PŘÍVLAČOVÝ PRUT T2SH1024-2

01_T2SH1024-2

 

NÁZEV A PARAMETRY BLANKU

PACIFIC BAY TRADITION II IM6 STEELHEAD BLANK. JEDNÁ SE O DVOUDÍLNÝ BLANK FIRMY PACIFIC BAY O DÉLCE 262 CM, AKCÍ FAST, VÝKONEM MEDIUM, VRHACÍ ZÁTĚŽÍ 10-20 G.

 

DALŠÍ POUŽITÉ KOMPONENTY:

01_T21024_02

Grafitové sedlo firmy PACIFIC BAY (GBS16C-B-100) ergonomicky a povrchově upravené tak, co nejlépe tzv. padlo do ruky a současně bylo příjemné i v rozličných teplotních podmínkách.

Rukojeti – s ohledem na typ sedla, byl u přední rukojeti použita vinylová ucpávka sedla, u zadní rukojeti upravený kroužek z EVA pěny a koncové rukojeti EVA pěna (duplon). Mezi koncovou a zadní rukojetí jsme umístili na blank smršťovací gumovou trubku Pacific Bay,  

03_T2SH1024_03

Koncové očko firmy PACIFIC BAY, provedení PT MINIMA o velikosti 04. Jedná se o koncové očko bez keramického kroužku, do jehož rámu z nerezové oceli je vlisovaný kroužek do rámu taktéž ze standartní nerezové oceli SS304, přičemž povrch tohoto očka je upraven v provedení Hard Chrome.

 

Vodící očka jednopatková firmy PACIFIC BAY v provedení MINIMA Hard Chrome  modely FM

04_T2SH1024_01

SV

01_T2SH1024_05

M

01_T2SH1024_06

která jsou vyrobená stejným způsobem včetně povrchové úpravy tak, jak je vyrobeno koncové očko. Tyto očka, jsou nechvalně známá, zejména z doby, kdy byla osazena na pruty Berkley a uživatelé po krátké době chytání zjistili, že jsou na těchto očkách drážky, které vyžadují výměnu oček.

Tyto očka prodáváme již 5 let a to v různých modifikacích (TiBlack, TiGold, Hard Chrome) a do současnosti se nám stalo v pěti případech, že nám klienti vrátili očka s drážkami v povrchové úpravě TiBlack, kdy se jednalo ve čtyřech případech o očka, které byly umístěny na kaprových prutech a v jednom případě se jednalo o Ul přívlačový prut.


Hmotnost prutu :154 gramů.

 

Rozmístění a velikosti oček na prutu:

01_T2SH1024_07

 

PRUT – VLASTNOSTI - POUŽITÍ

Tento zkompletovaný přívlačový prut nepatří mezi tzv. rychlíky s ostrou, špičkovou akcí. Jeho akce je spíše Mod–Fast (ohyb prutu se projevuje v 1/3) blanku, výkon Medium odpovídá skutečnosti.

 

Z uvedeného vyplývá, že větší woblery, rotačky a případně jigové hlavy od 20 g budou pro špičku prutu znamenat nepatrný problém, který se při stahování nástrahy projeví větším ohybem v horní 1/3 prutu. Není to pochopitelně na závadu, ale někteří to nemají rádi.  

 

Co se týká odhozu nástrahy, do 20 gramů bez komplikací a bez pocitu přetížení prutu.

 

Prodejní cena takto sestaveného nového prutu je 4.500,-Kč. Cena prutu, který jsme používali, abychom zjistili jeho vlastnosti, a současně abychom doporučili jeho nejvhodnější použití je 1.750,-Kč, přičemž tento používaný prut je nabízen k prodeji a naleznete jej na PACBAY TRADITION II - T2SH1024.

 

POZNÁMKA: Cena nového prutu zkompletovaného svépomocí může být od 2.900 Kč.

 

UPOZORNĚNÍ : Jedná se o cenu orientační.

 

 


Akční nabídka !Košík  

Žádné zboží

Poštovné 0 Kč
Celkem 0 Kč

K pokladně