POVÍDÁNÍ O STAVĚNÝCH RYBÁŘSKÝCH PRUTECH - 4

PŘÍVLAČOVÝ PRUT T2SA1026-2

01_T2SA1026_02

NÁZEV A PARAMETRY BLANKU

T2 MATTE GREY IM6 SALMON/STEELHEAD. JEDNÁ SE O DVOUDÍLNÝ BLANK FIRMY PACIFIC BAY O DÉLCE 262 CM, AKCÍ FAST, VÝKONEM HEAVY, VRHACÍ ZÁTĚŽÍ 30-60 G.

 

DALŠÍ POUŽITÉ KOMPONENTY:

Grafitové sedlo firmy FUJI - GUNSMOKE velikost 18.

01_TSA1026_03

Rukojeti byly vyrobeny z korkových kroužků SUPERIOR AAA firmy CORK4US, které byly slepeny společně z gumokorkovými kroužky téže firmy a následně opracovány do finální podoby.


Koncové očko  firmy SEAGUIDE, model XVT v provedení GUNSMOKE a velikosti 08. Jedná se o koncové očko s keramickým kroužkem za SILICON NITRIDU, který je velmi tenký, přesto zvládá zátěž při zdolávání velkých ryb za použití pletené šňůry či vlasce.

01_T2SA1026_07

Vodící očka dvoupatková očka firmy SEAGUIDE model XQG provedení GUNSMOKE. Keramický kroužek vsazený do rámu očka je ze Zirconia v provedení Light, je tedy tenší, avšak i v tomto případě jeho vlastnosti umožňují odolávat vlascům a šňůrám i při velké zátěži při zdolávání velkých ryb.

01_T2SA1026_05

Poznámka : tato očka v současné době jsou zkoušeny na mořských prutech při lovu kranasů z kajaku. Doposud bez jakéhokoliv poškození odolávají těžkým podmínkám, zejména při zdolávání těchto velmi bojovných ryb. Je tedy pochopitelné, že tato očka v našich podmínkách splňují ta nejtěžší kritéria.              

 

Rozmístění a velikosti oček na prutu:

01_T2SA1026_GS

PRUT – VLASTNOSTI - POUŽITÍ

S úspěchem byly tyto blanky (pruty) používány a to po dobu několika let v Mongolsku na lov tajmenů, kdy každoročně bylo několik kusů zkompletováno na základě požadavků zájemců, kdy tyto byly osazeny očkama Pacific Bay MINIMA TV v provedení TiCH, přičemž spojením těchto oček s blankem vznikl prut, který byl více než rovnocenným partnerem prutům renovovaných značek.

Od doby, kdy firma Pacbay začala produkovat místo oček provedení TiCH provedení TiBlack, nejsem si jistý, jestli pro lov velkých ryb je to správné rozhodnutí osadit Heavy prut těmito očky.

I toto je jeden z důvodu, proč je tento zkompletovaný prut osazen očky firmy SEAGUIDE s keramickou vložkou, což je garancí toho, že nemůže dojít k prodření keramiky při zátěži.

Z uvedeného vyplývá, že prut bude vhodný na větší ryby, a použití velkých woblerů, sliderů, rotaček, plandavek a riperů s gramáží 30 g + bude na místě. Záměrně píšu, že bude vhodný na lov s těmito nástrahami, protože budu tento prut teprve zkoušet.  

Již jsem několikrát zdůraznil, jsem přívlačový analfabet, proto mnou podané informace s určitostí nebudou mít charakter znalce v tomto oboru. Přesto k tomuto článku doplním získané pocity a dojmy získané z používaní tohoto prutu.   

 

Pro úplnost uvádím hmotnost prutu :  200 gramů.

01_T2SA1026_01

Prodejní cena takto sestaveného nového prutu je 5.000,-Kč. Cena prutu, který jsme zkompletovali a budeme jej po nějakou dobu používat, jako testovací je 2.400,-Kč, přičemž tento používaný prut je nabízen k prodeji na eshopu: T2SA1026_01

 

POZNÁMKA: Cena nového prutu zkompletovaného svépomocí se může pohybovat podle použitých komponentů v rozsahu 3.000 Kč. – 5.000,-Kč

UPOZORNĚNÍ : Jedná se o cenu orientační.

 

 

 

 


Akční nabídka !Košík  

Žádné zboží

Poštovné 0 Kč
Celkem 0 Kč

K pokladně